Stomatologia

Stomatologia

PROTETYKA

Protetyka stomatologiczna zajmuje się uzupełnieniem braków zębowych (zarówno pojedynczych jak i mnogich) oraz odbudową i poprawą wyglądu zębów. Leczenie protetyczne ma na celu przywrócenie pacjentowi utraconej funkcji żucia, a także poprawę jakości jego życia, zwłaszcza w zakresie estetyki.
Braki zębowe powodują nie tylko zaburzenia zgryzowe czy dysfunkcję stawu skroniowo-żuchwowego, mogą także upośledzać mówienie i wpływać niekorzystnie na wygląd, pogarszając rysy twarzy.
W naszej przychodni wykonujemy różne rodzaje prac protetycznych. Dzięki leczeniu protetycznemu możliwe jest uzupełnienie pojedynczego braku zębowego (np. za pomocą korony protetycznej osadzonej na implancie lub mostu), jaki i pełnej odbudowy utraconych zębów. W uzasadnionych przypadkach stosujemy także uzupełnienia protetyczne ruchome – protezy częściowe (uzupełniające brak kilku zębów) i protezy całkowite (stosowane w bezzębiu).

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

zajmuje się profilaktyką i leczeniem zębów. Leczenie próchnicy opiera się w naszej przychodni o najlepszej jakości sprzęt i materiały Usuwanie próchnicy odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne Korzystamy z najlepszych wypełnień światłoutwardzalnych (kompozytowych), dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie kształtu i połysku odbudowywanego zęba jak w naturze. Dostępna jest szeroka paleta kolorów wypełnień, która pozwala idealnie dobrać odcień tak, aby wypełnienie nie odróżniało się od naturalnej części zęba.

PERIODONTOLOGIA

Periodontologia to dziedzina stomatologii, która obejmuje leczenie chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej.
Choroby i stany zapalne tych właśnie tkanek są najczęstszą przyczyną utraty zębów. Większość dorosłych osób ma problemy z chorobami przyzębia. Są one najczęściej spowodowane niewłaściwym dbaniem o higienę jamy ustnej, niezdrowym trybem życia i złym odżywianiem. Innymi przyczynami mogą być: wrodzona skłonność do chorób przyzębia lub choroby ogólnoustrojowe osłabiające i obniżające odporność organizmu.
Zaniedbania w higienie mogą doprowadzić nawet do utraty zębów, dlatego kładziemy duży nacisk na profilaktykę w tym obszarze – a więc profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego oraz prawidłowe utrzymywanie higieny jamy ustnej. Periodontologia dysponuje całą gamą metod leczniczych, jednak niezależnie od postaci choroby i jej zaawansowania, pierwszoplanową rolę w procesie leczniczym zawsze odgrywa higiena jamy ustnej.
Jeśli zaobserwujemy niepokojące zmiany przyzębia, najczęściej objawiające się nadwrażliwością lub krwawieniem dziąseł, należy niezwłocznie udać się na poradę do stomatologa i zadbać o higienę jamy ustnej.

Hydroterapia

Hydroterapia

HYDROTERAPIA oparta jest na 3 prostych elementach: ciepło, zanurzanie się w wodzie oraz hydromasaż.
– Ciepło rozszerza naczynia krwionośne i przyspiesza obieg krwi w organizmie, ułatwia komórkom pozbycie się pozostałości metabolizmu.
– Ciało poddawane hydromasażowi czerpie korzyści dla swoich układów; kostnego, mięśniowego i krążenia. Strumienie wody kierowane we właściwe miejsca, stymulują i relaksują.
– Masaż prowadzi do poprawy elastyczności, poprawy krążenia i zapewnia ogólne korzyści zdrowiu.
Hydroterapia jest bezkonkurencyjną metodą niwelowania stresu i innych czynników stresopochodnych takich jak; bóle głowy, nadciśnienie.

ZABIEGI:
Masaż wirowy kończyn górnych
Masaż wirowy kończyn dolnych
Hydromasaż całego ciała

Centrum Medyczne VITA (rehabilitacja Urszulin) – Dział Fizjoterapii oferuje swoim Pacjentom zabiegi z następujących dziedzin: Masaże, Hydroterapia, Fizykoterapia, Kinezyterapia. Zabiegi są bezpłatne, jeśli Pacjent przedstawi skierowanie od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego w tym lekarza POZ. Pacjent ma prawo do fizjoterapii – w cyklu terapeutycznym do 10 dni zabiegowych, nie więcej niż 5 zabiegów (procedur) dziennie.

Fizykoterapia

Fizykoterapia

Fizykoterapia oznacza stosowanie w celach leczniczych różnego rodzaju energii wytwarzanej za pomocą aparatury. Oferujemy: elektroterapię, ultradźwięki, laseroterapię, światłolecznictwo (lampa Sollux), krioterapię, magnetoterapię.

ELEKTROTERAPIA
wykorzystuje działanie biologiczne prądu elektrycznego, który może: pobudzać nerwy i mięśnie, uśmierzać ból, zwiększać ukrwienie tkanek, zmniejszać napięcie mięśni poprzecznie prążkowanych szkieletowych i naczyniowych, łagodzić stany zapalne, zwiększać przepływ limfy, przyśpieszać wchłanianie obrzęków, wpływać na trofikę tkanek, przyśpieszać regenerację tkanek.

ZABIEGI
Galwanizacja, Jonoforeza, Prądy interferencyjne, Prądy diadynamiczne, Prądy TENS, Prądy Träberta, Tonoliza

ULTRADŹWIĘKI
drgania uruchamiane o częstotliwości od 800 do 24000 kHz, niesłyszalne dla ludzkiego ucha. Podstawowe działanie to tzw. mikromasaż tkanek, będący skutkiem wahania ciśnień w przebiegu fali ultradźwiękowej.

WSKAZANIA
zespoły bólowe mięśniowe, stawów i kręgosłupa, bóle krzyża, zwyrodnienie kręgosłupa, rwa kulszowa, nieczynne i podostre zapalenie stawu, skręcenia, obrzęk podostry i przewlekły, zespół Sudecka, choroba Raynaud, naciągnięcie mięśni, blizny ostre i podostre, bliznowiec, zapalenie pochewki ścięgnistej, kaletki maziowej, nadkłykci, ścięgien, zespół bolesnego łokcia i barku.

DZIAŁANIA
przeciwbólowe, przeciwzapalne, zmniejszenie napięcia mięśni, rozszerzenie naczyń – poprawia ukrwienie, pobudzanie żywotności, hamowanie układu współczulnego, hamowanie stanów zapalnych, utlenianie tkanek.

LASEROTERAPIA
doprowadzenie energii za pomocą promieni laserowych do tkanek, które są osadzone głęboko. Działanie przeciwobrzękowe i przeciwzapalne. Zabieg stosowany w leczeniu zespołów bólowych kręgosłupa, chorobach zwyrodnieniowych stawów, zapaleniach przewlekłych nerwów, trudno gojących się ran, blizn pooperacyjnych.

Więcej na stronie www Centrum Medycznego VITA