Stomatologia

Stomatologia

PROTETYKA

Protetyka stomatologiczna zajmuje się uzupełnieniem braków zębowych (zarówno pojedynczych jak i mnogich) oraz odbudową i poprawą wyglądu zębów. Leczenie protetyczne ma na celu przywrócenie pacjentowi utraconej funkcji żucia, a także poprawę jakości jego życia, zwłaszcza w zakresie estetyki.
Braki zębowe powodują nie tylko zaburzenia zgryzowe czy dysfunkcję stawu skroniowo-żuchwowego, mogą także upośledzać mówienie i wpływać niekorzystnie na wygląd, pogarszając rysy twarzy.
W naszej przychodni wykonujemy różne rodzaje prac protetycznych. Dzięki leczeniu protetycznemu możliwe jest uzupełnienie pojedynczego braku zębowego (np. za pomocą korony protetycznej osadzonej na implancie lub mostu), jaki i pełnej odbudowy utraconych zębów. W uzasadnionych przypadkach stosujemy także uzupełnienia protetyczne ruchome – protezy częściowe (uzupełniające brak kilku zębów) i protezy całkowite (stosowane w bezzębiu).

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA

zajmuje się profilaktyką i leczeniem zębów. Leczenie próchnicy opiera się w naszej przychodni o najlepszej jakości sprzęt i materiały Usuwanie próchnicy odbywa się w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesne Korzystamy z najlepszych wypełnień światłoutwardzalnych (kompozytowych), dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie kształtu i połysku odbudowywanego zęba jak w naturze. Dostępna jest szeroka paleta kolorów wypełnień, która pozwala idealnie dobrać odcień tak, aby wypełnienie nie odróżniało się od naturalnej części zęba.

PERIODONTOLOGIA

Periodontologia to dziedzina stomatologii, która obejmuje leczenie chorób przyzębia oraz błony śluzowej jamy ustnej.
Choroby i stany zapalne tych właśnie tkanek są najczęstszą przyczyną utraty zębów. Większość dorosłych osób ma problemy z chorobami przyzębia. Są one najczęściej spowodowane niewłaściwym dbaniem o higienę jamy ustnej, niezdrowym trybem życia i złym odżywianiem. Innymi przyczynami mogą być: wrodzona skłonność do chorób przyzębia lub choroby ogólnoustrojowe osłabiające i obniżające odporność organizmu.
Zaniedbania w higienie mogą doprowadzić nawet do utraty zębów, dlatego kładziemy duży nacisk na profilaktykę w tym obszarze – a więc profesjonalne usuwanie kamienia nazębnego oraz prawidłowe utrzymywanie higieny jamy ustnej. Periodontologia dysponuje całą gamą metod leczniczych, jednak niezależnie od postaci choroby i jej zaawansowania, pierwszoplanową rolę w procesie leczniczym zawsze odgrywa higiena jamy ustnej.
Jeśli zaobserwujemy niepokojące zmiany przyzębia, najczęściej objawiające się nadwrażliwością lub krwawieniem dziąseł, należy niezwłocznie udać się na poradę do stomatologa i zadbać o higienę jamy ustnej.